ppqqmm#14
sismiq
Üretişim Aksiyonu

26 EKİM cumartesi 16:00 | PIXIE
Vault34 > 16:00 Açılış * 22:00 Kapanış
Pixie >>> 22:00 Street Art
ppqqmm
        logo
an art collective
based at
a bass club
  sismiq 
        avatar

ppqqmm
       beyinsizlik salgını poster

ÇAĞRI METNİ!

Bir değişik ppqqmm pilanlıyoruz. Ondördüncü üretişim aksiyonumuz, sinemamız salonumuz VAULT34'te gerçekleşecek.

ppqqmm, alanın sunduğu olanakları kullanıp bir anda fitillenen aksiyonlarla üretimi fiştekleyen, katılımcıları kaynaştıran, oluşumların biraraya gelip iletişim kurduğu etkinlikler düzenleyen bir topluluktur.

Etkinlikleri gerçekleştirirken izlediğimiz yöntem, belirsizliklere yer açacak şekilde esnek ve tamamlanmamış bir kurgu öne sürmekle başlıyor. Bu kurgu, aksiyonun kolektif veya bireysel girişimlerle şekillenmesini sağlamakla kalmıyor hem işlerin hem de kişilerin etkileşim içinde olduğu bu ortamda hem üretimden hem de tüketimden alınan hazzın artmasını sağlıyor.

Bu şekilde eserin değil, üretkenliğin sergilendiği bir sanat ekosistemi elde ediyoruz.

Yine yapıcaz.
Bu sefer Vault34 Yeşilçam Sinemasında.

Vault34'te etkinlik için kullanabileceğimiz iki alanımız var: Fuaye/Kafe ve Sinema Salonu. Fuaye'de katılıma açık ücretsiz atölyeler ve çizim aktiviteleri gerçekleşirken salonda da söyleşi tadında bir forum, gösterim, okuma, stand-up ve performans gibi aksiyonların olmasını bekliyoruz. Akşam saat 10'a kadar Vault34'te takıldıktan sonra Pixie Underground'a geçeceğiz ve sokakta street art aksiyonuyla ppqqmm devam edecek.

Aksiyonlar spontane gelişecek, önceden hazırlanmış net bir programımız yok. Her şey etkinlik sırasında, katılımcılara göre belirlenecek.

Sinema salonunu açık bir sahne veya tartışma ortamı olarak düşünabilirsiniz. Kısa filminizi getirin oynatalım. Sahne şovunuz, stand-up'ınız varsa çıkın sahneye gerçekleştirin. Şiirinizi, öykünüzü okumak istiyorsanız çıkın okuyun. Meseleniz varsa gelin tartışalım. Aklınızda başka cin fikirler varsa gelin bakalım oluyo mu.

Fuaye/Kafe'de ise çeşitli üretimlerlerin gerçekleşebileceği çalışma ortamı olacak. Bireysel üretimlerin yanı sıra bilgi paylaşımı gerçekleştirerek ortak üretimlerin yapılacağı atölyeler düzenlenecek. Atölyeler hakkındaki bilgileri önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Bu konuda fikriniz, projeniz varsa bizle iletişime geçebilirsiniz.
  CALL

Text will be available in English soon

ppqqmm
        logo
_ e-posta > ppqqmm(et)riseup(nokta)net
_ site > ppqqmm.com
<<< geç geldi
> sismiq <
bas klübünde üslenmiş
bir sanat topluluğu

an art collective
based in a bass club
_ medium > @ppqqmm
_ twitter > ppqqmmart
_ instagram > ppqqmm_art
_ tumblr > ppqqmm
ppqqmm geç geldi sismiq